کوکي ها چگونه مورد استفاده قرار مي گيرند!

اذهب الى الأسفل

عادي کوکي ها چگونه مورد استفاده قرار مي گيرند!

پست من طرف Admin في 20/4/2008, 9:38 pm

کوکي ها چگونه مورد استفاده قرار مي گيرند!


تقريباً از تمام سايت هايي که بازديد مي کنيد اطلاعاتي را در قالب يک فايل کوچک متني (TEXT ) روي کامپيوتر شما ذخيره مي شود
به اين فايل ، کوکي مي گويند. مثل ذخيره شدن اين فايل در فولدر Temporary Internet Files دراينترنت اکسپلوررودرنت اسکيپ در فولدر Cashe است در اپراوموزيلا ونسخه هاي قديمي تر اينترنت اکسپلورر در فولدر جداي به نام کوکي است. انواع مختلف از کوکي ها وجود دارد وشما در نسخه هاي جديدتر وب بروسرها (Web Browsers ) اين امکان را داريد که انتخاب کنيد کدام کوکي ها بر روي کامپيوتر شما ذخيره شوند در صورتي که کوکي ها را کاملاً غير فعال کنيد ممکن است بعضي سايت هاي اينترنتي را نتوانيد ببينيد ويا از بعضي امکانات مثل به ياد داشتن شناسه ورمز عبور شما در آن سايت متروم شويد ويا انتخاب هايي که داشتيد مثل ساعت متلي ويا دماي هواي متلي وکلا از تنظيمات شخصي اي که در آن وب سايت انجام داده ايد نتوانيد استفاده کنيد.
کوکي ها چگونه مورد استفاده قرار مي گيرند؟
همانطوري که گفتيم کوکييک فايل است که توسط يک وب سايت براي حفظ اطلاعات بر روي کامپيوتر شما قرار مي گيرد . يک کوکي مي تواند شامل اطلاعاتي باشد که شما در آن سايت وارد کرده ايد مانند اي ميل – آدرس – شماره تلفن – وساير اطلاعات شخصي – همچنين کوکي ها مي توانند صفحات ويا کارهايي را که در آن وب سايت انجام داده ايد مل تعداد کليک لينک هاي بازديد شده ومدت بازديد را نيز ظبط کنند.اين به سايت کمک مي کند تا دفعه بعد که به آن سايت بازگشتيد اطلاعات شما را به خاطر داشته باشد واز وارد کردن تکراري اطلاعات خودداري کنيد .نمونه بارز اين مطلب لاگ اين ماندن شما در آن سايت است ويا پيغام هاي Welcome Back ويا حفظ تنظيماتي که در آن سايت انجام داده ايد به عنوان مثال مي توان به خصوصي کردن صفحه MY MSN اشاره کرد. نکته اي را که بايد بهخ خاطر داشته باشيد اين است که هر وب سايت فقط مي تواند از اطلاعاتني که شما وارد کرده ايد استفاده کند نه بيشتر متلاً اگر اي ميل خود را در آن سايت وارد نکرده ايد ان وب سايت نمي تواند اي ميل شما را به دست آورد ويا به ساير اطلاعات کامپيوتر شما دست يابد .مورد ديگر اينکه وب سايت ها فقط مي توانند کوکي هايي را که خود ايجاد کرده اند بخوانند ونمي توانند از ساير کوکي هاي موجود استفاده کنند. وقتي که از يک وب سايت براي بار دوم بازديد مي کنيد آن وب سايت به دنبال کوکي مربوط به خود مي گردد. ودر صورت وجود از آن استفاده مي کند .(البته باز هم با توجه به تنظيماتي که انجام داده ايد)
انواع کوکي ها:
کوکي هاي پايا – دائمي Presistent (COOKies ) :
اين نو.ع کوکي ها به عنوان يک فايل روي کامپيوتر شما ذخيره مي شوند وبعد از بستن مرورگر اينترنتي شما پاک نخواهند شد وهمچنان باقي مي مانند اين کوکي ها قابليت به روز شدن توسط سايت ايجاد کننده خود را دارند همچنين سايت اجازه دسترسي مستقيم به اين کوکي ها را نيز دارد حدود 80 درصد کوکي ها ي مورد استفاده از اين نوع هستند.
Admin
Admin
مذیریت سایت
مذیریت سایت

تعداد پستها : 205
Registration date : 2008-02-27

http://neyshabur.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد